Rūgštinis veido valymas yra grožio procedūra, kurios metu siekiama pagerinti veido, kaklo ir rankų odos būklę. Ant odos tepamas cheminis tirpalas, kurio dėka, priklausomai nuo rūgšties tipo, yra paveikiamas viršutinis, vidurinis ir gilusis odos sluoksnis. Atsinaujinusi oda dažniausiai yra lygesnė, vienodesnio atspalvio, turi mažiau raukšlių. Kurį laiką po procedūros odą reikia saugoti nuo saulės spindulių.

Išskiriamos 3 pagrindinės rūgštinio veido valymo rūšys:
- Švelnus šveitimas. Alfa-hidroksi arba kita švelnia rūgštimi paveikiamas ir pašalinamas tik viršutinis odos sluoksnis. Šis gydymas taikomas siekiant išlyginti odos spalvą, atjauninti veido, kaklo, dekolte ir rankų odą.
- Vidutinio stiprumo šveitimas. Glikolio arba trichloracto rūgštimi paveikiamas ir pašalinamas išorinis ir vidurinis odos sluoksnis. Šis gydymas naudojamas siekiant sumažinti senatvės dėmes, plonas linijas, mažas raukšleles, strazdanas ir vidutinio stiprumo odos spalvos pakitimus. Jis taip pat gali padėti suminkštinti kietą odą ir panaikinti kai kuriuos iki vėžinius odos darinius, tokius kaip aktininė keratozė.
- Giluminis šveitimas. Trichloracto arba fenolio rūgštis giliai įsiskverbia į vidurinį odos sluoksnį ir pašalina pažeistas odos ląsteles. Šis gydymas taikomas siekiant pašalinti vidutinio gylio raukšles, senėjimo dėmes, strazdanas ir negilius randus. Po procedūros pacientai pastebi stulbinančius odos pokyčius.
Kada rūgštinis veido valymas yra tinkama procedūra?
- Norint gydyti aknės spuogų ar dėl kitų priežasčių atsiradusius randus
- Norint atjauninti senstančią odą
- Norint pagerinti saulės pažeistos odos būklę
- Norint sumažinti įvairaus gylio raukšles

Kiek procedūrų reikės atlikti?
Norint pasiekti norimą rezultatą reikia atlikti apie 4 procedūras. Atsižvelgiat į odos tipą bei esamas problemas gydytojas informuoja po kiek laiko procedūrą reikia kartoti.
Kada rūgštinis veido valymas nėra atliekamas?
Procedūra nerekomenduojama: sergantiems ūmiomis ar lėtinėmis odos ligomis, turintiems odos įpjovimų, įtrūkimų, nudegimų saulėje. Papildomos kontraindikacijos apima pacientus, kurie:
- Laukiasi arba maitina krūtimi
- Per 6 pastaruosius mėn. vartojo Isotretinoiną
- Serga žvyneline, dermatitu, egzema ir kt. odos ligomis
- 48 val. iki procedūros vartojo vitaminą A, receptinius odos priežiūros produktus, kurių sudėtyje yra askorbo rūgšties, balinimo arba odos šviesinimo ir kitų rūgšties produktų.
Ar rūgštinis veido valymas yra skausminga procedūra?
Rūgštinis veido valymas nėra maloni procedūra, bet didelio skausmo nesukelia. Švelniausias šveitimas gali sukelti dilgčiojimą, paraudimą, dirginimą, bet po kelių minučių šie nemalonūs pojūčiai sumažėja. Vidutinių ir stipresnių šveitimų metu jaučiamas stipriani nemalonūs pojūčiai, nei naudojant švelnesnes rūgštis. Po procedūrų gali pasireikšti raudonis, patinimas ir odos sudirginimas, bet šiuos pojūčius galima lengvai sumažinti naudojant tinkamą kremą.
Kokios yra galimos rūgštinio veido valymo komplikacijos?
- Laikinas arba nuolatinis odos spalvos pasikeitimas, ypač vartojant kontraceptines tabletes
- Randai
- Kai kurių odos ligų suaktyvėjimas.
Ko galima tikėtis po rūgštinio odos valymo?
Po rūgštinio odos valymo procedūros yra svarbu tinkamai pasirūpinti oda:
- Po paviršinio valymo oda gyja 1 – 7 d. Po gydymo oda parausta ir gali šerpetoti. Odai gyjant būtina naudoti kremą arba losjoną, einant į lauką-apsauginį kremą nuo saulės (SPF 30 ir >). Makiažą paprastai galima naudoti jau kitą dieną.
- Po vidutinio ir stipraus valymo oda gyja 7 – 14 d. Po gydymo oda parausta ir patinsta. Patinimas stiprėja per pirmas 48 val. Gali susidaryti pūslelės. Po kelių dienų oda pradeda luptis. Būtina naudoti švelnų kremą ar losjoną. Pirmas dienas po procedūros reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių.
Paslauga |
Kaina € |
Konsultacija atliekant procedūrą yra nemokama |
0 |
Veido sritis |
60 – 80* |
Krūtinės sritis |
70 – 90* |
Nugaros sritis |
70 – 90* |
*Kaina skiriasi priklausomai nuo pasirinktos rūgšties tipo